Animowany 1963

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 93 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Animowany z 1963 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Serial animowany przedstawia perypetie dwóch chłopców Bolka i Lolka oraz dziewczynki Toli. Podczas swoich zabaw przyjaciele przeżywają najróżniejsze przygody.
"Miecz w kamieniu" to disneyowska wersja średniowiecznej legendy o przygodach Króla Artura. Ten, kto wyciągnie uwięziony w wielkim kamieniu złoty miecz, zostanie koronowany na Króla Anglii! Wielu śmiałków próbowało sprostać temu wyzwaniu. Bezskutecznie! Dla młodego giermka o imieniu Wart, zadanie to wydaje się być niemożliwe do wypełnienia - wszak tylu godniejszych od niego próbowało już wcześniej swoich sił. Jednak z niewielką pomocą tajemniczego czarodzieja Merlina i swego opierzonego przyjaciela Sowy, Wart zdaje się być bliski urzeczywistnienia marzeń.
Serial rysunkowy przedstawiający przygody chłopca o imieniu Piotrek i jego psa. W przeżywaniu rozmaitych przygód pomaga im zaczarowany ołówek, dzięki któremu mogą mieć jakąkolwiek rzecz, którą narysują.


Animowana opowieść o nieposłusznym szarym koziołku. Przypomina dorosłym o tym, jak niebezpiecznie we wszystkim tolerować dzieciom.
Bugs przy pomocy super witamin dodających wigoru wciela się w rolę sprintera - Strusia Pędziwiatra, który się nadwyrężył. Szczęśliwie, nawet gdy witaminy zawodzą, udaje mu się przechytrzyć Kojota, choć jak zwykle Kojot oszukuje jak może. Film zawiera wiele skomplikowanych gagów. Choćby wtedy, gdy Wile E na szczycie wzgórza wystawia Bugsowi jako cel marchewkę na pokuszenie.

Fotel

7,0
Historia walki o władzę opowiedziana za pomocą genialnie prostych środków graficznych. Gdzieś w kolumnowej sali pewnego monumentalnego gmachu odbywa się ważne zebranie. Jedno miejsce przy stole prezydialnym jest puste. Zasiądzie przy nim ten, kto użyje lepszego fortelu, by się do niego dostać. Wszystkie chwyty z podstawianiem nogi przeciwnikom dozwolone. Rozgrywka o tytułowy fotel ukazana jest z lotu ptaka: walczące ludziki przypominają ruchliwe, abstrakcyjne kółka, zbijające się w gromadki lub rozpierzchające na różne strony.
Po trzech latach od realizacji głośnego Małego westernu Witold Giersz powrócił do użytej tam po raz pierwszy techniki swobodnego malowania postaci pędzelkiem na celuloidach bez stosowania okonturowań (mniej więcej w tym samym czasie, zupełnie niezależnie, podobną metodę zastosował George Dunning w filmie Flying Man). „Czerwone i czarne” okazało się jeszcze większym sukcesem niż wielokrotnie nagradzany „Western”. Zasługa to, jak wydaje się, nie tylko znakomitej plastyki, ale i pomysłowego wykorzystania znanej skądinąd konwencji, w której animator sam pokazuje się na ekranie i prowadzi grę z rysowanymi przez siebie postaciami. „Czerwone i czarne” to utwór nie tylko piękny wizualnie i znakomicie animowany, ale, co rzadkie w polskiej animacji, niezwykle lekki i skrzący się niewymuszonym humorem.
Serial jest swoistą opowieścią w stylu ballad rycerskich. Akcja jednak toczy się toczy się w świecie owadów. Jeden z owadów, Błękitny Rycerzyk wędrując po świecie walczy z wrogami i ratuje z opresji księżniczki
Zainspirowani oglądanym w telewizji filmem o Wilhelmie Tellu Bolek i Lolek powtarzają legendarny strzał do jabłka. Bolek ustawia jabłko na głowie Lolka i strzela z kuszy…
Słowa kluczowe

Proszę czekać…