Filmy zazdrość, relacja ojciec-córka, relacja mąż-żona

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje zazdrość, relacja ojciec-córka, relacja mąż-żona. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Lata 80. Kujonowaty Adam (Sean Giambrone) ma 11 lat i wszedł właśnie w wiek zainteresowania światem, który go otacza. Wykorzystując kamerę, rejestruje życie swojej zwariowanej, lecz kochającej się rodzinki Goldbergerów. Jego mama, Beverly (Wendi McLendon-Covey), jest klasyczną, nadopiekuńczą mamuśką, która posiada pełnię władzy w rodzinie. Tata, Murray (Jeff Garlin), to burkliwy rodzic, który stara się wychowywać dzieci bez krzyku. Siostra Adama, Erica (Hayley Orrantia), jest seksowną 17-latką, która potrafi sterroryzować swoje otoczenie. Jego brat, Barry (Troy Gentile), jest nadwrażliwym 16-latkiem, który cierpi na syndrom środkowego dziecka. Adam (Sean Giambrone) jest z nich najmłodszy, co nie przeszkadza mu się zakochać w starszej kobiecie. Blisko rodziny trzyma się także dziadek Al "Pops" Solomon (George Segal), napalony mężczyzna, bezwstydny Don Juan, który szkoli Adama w technikach miłości.

Przystań

6,7
Opowieść o życiu zawodowym i prywatnym grupy młodych ratowników, którzy w bazie ratownictwa wodnego na Mazurach pod okiem starszych instruktorów odbywają letnią praktykę. Szkolenie młodych ratowników łączy się z odpowiedzialną pracą – to oni bowiem niosą pomoc poszkodowanym w wypadkach wodniakom. Choć motywacje do pomagania innym mają różne, większość z nich traktuje to wyzwanie bardzo poważnie. Czas wolny młodzieży wypełnia skomplikowane życie towarzysko-uczuciowe. Jedna z bohaterek - Anka - to młoda dziewczyna zwolniona warunkowo z więzienia. Czy pobyt na Mazurach odmieni jej życie?
W latach 20. wiele dziewcząt marzyło by wystąpić w show Florenza Ziegfelda na Broadwayu, pt.: "Glorified American Girls" ("Uwielbiane amerykańskie dziewczęta"). Jedną z takich dziewczyn jest Sheila Regan, operatorka windy z Flatbush, która dostaje szansę wystąpienia po spotkaniu Ziegfelda. Również Susan Gallagher marzy o dostaniu się do show. Na razie ćwiczy ze swoim ojcem, starym adeptem wodewilu.


Film opowiada o życiu małej żydowskiej grupy gangsterów żyjących w Nowym Jorku i obejmujących ponad czterdzieści lat ich przestępczej działalności. Niepowodzenia, zawody miłosne, handel narkotykami i prohibicja – to ich codzienne życie. Z jednej strony mechanizm działania wielkiego biznesu, przemoc i krew, z drugiej zaś ich normalne pozaprzestępcze funkcjonowanie w rodzinie oraz smutna nostalgia o zmarnowanych życiorysach i wiecznie nieosiągniętej miłości…
Kwiatkowscy mają dwoje dzieci – córkę Majkę i syna Filipa. Pewnego dnia przez przypadek trafia do ich domu Romek, który na stałe przebywa w domu dziecka. Rodzina postanawia stworzyć dla niego dom zastępczy. To pociąga za sobą niespodziewane konsekwencje – wraz z Romkiem u Kwiatkowskich zamieszkają „bliźniaczki z wyboru” – Eliza i Zosia. Dom pełen dzieci zaczyna tętnić życiem w zupełnie nowy sposób.

Klan

3,6
Na czele wielopokoleniowej rodziny Lubiczów stoją dziadkowie, Maria i Władysław. Pani Maria prowadzi aptekę w swoim domu na warszawskiej Sadybie. Pomaga jej córka Elżbieta. Druga córka, Dorota, jest zakonnicą. Starszy syn, Paweł, ceniony chirurg pracuje w szpitalu, a popołudniami dorabia w spółdzielni lekarskiej. Młodszy, Ryszard, jest hydraulikiem. Wraz z żoną Grażyną na próżno marzy o upragnionym dziecku. Wszystkie dzieci i wnuczęta często odwiedzają gościnne mieszkanie dziadków. Na krótko przed siedemdziesiątymi urodzinami seniorki rodowego klanu w domu Lubiczów pojawia się także ich jeszcze jedna córka Monika, od lat skłócona z rodzicami. Czyżby happy end? Nie, już pierwszy odcinek filmu zapowiada wielkie kłopoty.
Mostowiakowie to wielopokoleniowa rodzina – są tu dziadkowie: Lucjan i Barbara, czwórka ich dorosłych dzieci: Maria, Marta, Marek i Małgorzata, którzy mają już swoje własne ogniska domowe. Członków rodziny łączy niegasnąca miłość i zrozumienie. Dzieci nieustannie znajdują oparcie w dziadkach, bez względu na wagę spraw, czasem zabawnych, często jednak bardzo poważnych. Są dla siebie nawzajem podpora i zachętą, zarówno dzieci dla rodziców jak i dla starszego pokolenia. Choć i w tej rodzinie zdarzają się spory a nawet kłótnie – mimo to potrafią znaleźć rozwiązanie do przyjęcia przez wszystkich. To miłość sprawia, że rodzina jest silna.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…