Filmy strajk, robotnik

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje strajk, robotnik. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

F.I.S.T

7,1
Ameryka lata trzydzieste. Film przedstawia historię powstawania i rozwoju jednego z pierwszych związków zawodowych zwanego „F.I.S.T”. Johnny Kovak wraz z grupką innych uciskanych robotników buntuje się i żąda zmian. Zamiast tego zostaje wylany z pracy. Całą sytuacje widzi jeden z członków F.I.S.T.u i postanawia zaangażować go do rekrutacji nowych członków. Johny szybko pnie się w hierarchii związku i wkrótce zostaje jego przewodniczącym. Niestety władza deprawuje.
1905 rok. W jednym z przemysłowych miast Rosji strajkują robotnicy. W okna domu gubernatora lecą kamienie. Gospodarz domu wydaje rozkaz otworzyć ogień, w wyniku czego ginie troje dzieci. Od tego dnia wyrzuty sumienia nie dają mu spokoju...
Niemieccy robotnicy występują przeciwko niskiej płacy i społecznej niesprawiedliwości, co doprowadza do masowych strajków. W powietrzu pachnie rewolucją. W ten niespokojny czas dzieciom robotników przypada żyć w biedzie, muszą rozwiązywać często "dorosłe" problemy. Tak, na przykład, w rodzinie tylko jedna para trzewików dla wszystkich dzieci, a one muszą zdążyć wykonać wiele obowiązków...


Jest sierpień roku 1980. W stoczni Gdańskiej rozpoczyna się strajk. Jednym z jego organizatorów jest Maciek Tomczyk syn Mateusza Birkuta. Władze radiokomitetu wysyłają na Wybrzeże redaktora Winkla, aby zebrał materiały na temat Tomczyka. Mają one posłużyć do spreparowania reportażu oczerniającego przywódców strajku. Winkel wnika w środowisko opozycji. Poznaje prawdę o życiu Tomczyka, spotyka ludzi, nie boją się głośno mówić o zbrodniach władzy ludowej. Zaczyna rozumieć, że w Polsce rzeczywiście można coś zmienić. Ale czy starczy mu odwagi, by przejść na stronę barykady?
Historia rozgrywa się w 1982r., w stanie wojennym. Kierujący strajkiem, młody robotnik, Dariusz, zostaje uwięziony. Jego obrony podejmuje się doświadczony mecenas Antoni Zyro. Niestety, mecenas nieoczekiwanie umiera. Wdowę po nim Urszulę, odwiedza Joanna, żona Dariusza. Joanna prosi Urszulę o pomoc. Ta poleca mecenasa Labradora, czy słusznie?
Cztery historie w czterech epokach stanowią opowieść o nietolerancji dotykającej człowieka.
Akcja filmu toczy się we Włoszech. Poznajemy historię dwóch osób. Pierwszy z nich jest synem wieśniaka (Gerard Depardieu), drugi właściciela ziemskiego (Robert De Niro). Fabuła filmu skupia się na powstawaniu faszyzmu, reakcji wieśniaków popierających komunizm, oraz na tym, jak te zmiany wpływają na przeznaczenie tych dwóch mężczyzn.
Śląsk, lato 1939. Aktorska trupa wystawia na podwórku spektakl. Jeden z nich, Francik zaczyna opowieść o swym życiu. Od czasów powstań śląskich, dnia narodzin, poprzez strajki w kopalni ojca, uliczne demonstracje, śmierć ojca, dojrzewanie. Później przychodzi praca w kopalni, więzienie jako działacz komunistyczny. Ciągła bieda. Zbliża się wojna...

Germinal

7,2
Północna Francja, połowa XIX wieku. Nad niewielkim miasteczkiem utrzymującym się z pobliskiej kopalni zawisły czarne chmury. Wszystko z powodu właściciela dobytku, który wykorzystuje mieszkańców do granic możliwości. Poniżani, oszukiwani i wyzyskiwani górnicy oraz ich rodziny postanawiają raz na zawsze rozprawić się z prześladowcą i pokazać, że braterstwo, szacunek oraz przyjaźń mogą śmiało konkurować z władzą oraz pieniędzmi...
III Powstanie Śląskie, na którego tle przedstawione zostały dzieje robotniczej rodziny Milcarków. Barbara, córka polskiego górnika, kocha Niemca Kurta, który jest w kopalni sztygarem. Wbrew woli rodziny wychodzi za niego za mąż… W kopalni wybucha strajk przeciwko wynikom plebiscytu. Polacy przygotowują powstanie. Kurt ma wysadzić tamę, aby woda zalała kopalnię. Usiłuje mu w tym przeszkodzić teść, stary Milcarek, który ginie z ręki zięcia. Czy Kurtowi uda się dokonać sabotażu i założyć ładunek wybuchowy?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…