Filmy szabla

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje szabla. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

1670

7,2
8,3
Jest rok 1670. Jan, głowa szlacheckiej rodziny i właściciel (mniejszej) połowy wsi Adamczycha, marzy o zapisaniu się na kartach historii Polski - najpotężniejszego państwa na świecie. Pasmo jego życiowych sukcesów pozwala myśleć, że jest na dobrej drodze. W końcu wszystko, co ma, odziedziczył sam, a całą resztę osiągnął ciężką pracą własnych chłopów. Jego ambitne plany zakłóca jednak niełatwa codzienność właściciela ziemskiego: na sejmiku znów trzeba zawetować pomysł podniesienia podatków, nieprzekonani do teorii skapywania chłopi tracą motywację do pracy, córka sprzeciwia się wydaniu za syna magnata, a podstępny sąsiad Andrzej knuje, jak zebrać większe plony w tym roku… W dodatku Rzeczpospolita szlachecka złośliwie akurat teraz chyli się ku upadkowi. Na szczęście opatrzność zawsze jest po stronie Polski, a postępowe myślenie Jana pozwoli mu wybrnąć z każdej sytuacji i sięgnąć po wieczną chwałę!

Potop

7,6
Andrzej Kmicic przypadkowo podsłuchuje rozmowę szwedzkich dowódców i dowiaduje się, że kolejnym celem ich ataku jest jasnogórski klasztor i jego skarby.
Ekranizacja polskiej epopei narodowej – „Pana Tadeusza” autorstwa Adama Mickiewicza. Film o patriotyzmie, miłości i odkupieniu win.


Burzliwe stosunki Napoleona z Rosją, służą jako tło dla splątanego życia osobistego dwóch arystokratycznych rodzin.
Książę Emilio di Roccabruna udając "Czarnego korsarza" chce się zemścić na gubernatorze, który zabił jego ojca.
Akcja osadzona jest w XVIII w Francji. Królestwo Ludwika XV jest nękane przez spiskowców i morderców. Genialny młody komisarz policji Nicolas Le Floch działa pod rozkazami Monsieur de Sartine, królewskiego komendanta. Z pomocą wiernego Bourdeau, Nicolas rozwiązuje zagadki kryminalne, odszukuje zaginionych mieszkańców Paryża, wyjaśnia skandale dworskie.
Jakubek (Bronisław Pawlik), były żołnierz legionów Piłsudskiego ma lat blisko dziewięćdziesiąt. Bardzo chciałby się już połączyć ze swą młodzieńczą miłością. Ma już nawet przygotowaną trumnę, którą zrobili mu współtowarzysze wojen – Kotek (Franciszek Pieczka), Ignatko (Wiesław Gołas) i Gniewisz (Witold Pyrkosz). A jednak kiedy oddawszy ducha Jakubek staje u wrót Nieba, św. Piotr zatrzymuje go. Nie można tam wejść z szablą u boku… Nawet wezwany sam Pan Komendant (Bogusław Sochnacki) przyznaje, że w myśl starej szwoleżerskiej przysięgi szablę należy przekazać wnukowi, by podtrzymać tradycję polskiego oręża. Ale Jakubek nie ma wnuka. Ma za to syna, którego trzeba w takim razie czym prędzej ożenić. Jakubek zostaje odesłany do rodzinnego Będkowa. Wraz z kompanami przystępuje do działania.
Chłopiec, mapa skarbów, nikczemny wilk morski - reżyser Fraser C. Heston wprowadza do filmu nieodłączne elementy powieści przygodowej, perfekcyjnie oddając klimat epoki oraz piracki żargon. Christian Bale imponująco wcielił się w rolę Jima Hawkinsa, a Charlton Heston jako jednonogi nożownik Długi John Silver stworzył niezapomnianą kreację.

Piraci

7,8
Przygody brutalnego pirata, kapitana Flinta oraz członków jego załogi i rywalizujących z nim piratów w scenerii osiemnastowiecznych Karaibów.
Kapitan Jack Sparrow i Barbossa wyruszają na poszukiwania fontanny młodości. Wkrótce odkrywają, że nie tylko oni pragną ją odnaleźć, a ich konkurencję stanowią kapitan Czarnobrody i jego córka, dawna ukochana Jacka.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…