Filmy relacja mężczyzna-kobieta, homoseksualizm, małżeństwo

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja mężczyzna-kobieta, homoseksualizm, małżeństwo. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Czym jest miłość i jak ją okazujemy? Ma ona różne oblicza; zarówno ta od pierwszego wejrzenia jak i ta, która rzekomo wygasła, lecz w obliczu tragedii okazuje się, że jest nadal dozgonna. Film pokazuje kilkanaście epizodów, które ukazują, że miłość różne ma oblicza- jedne są przez widza przyjmowane ze zrozumieniem-inne niekoniecznie. A jak to jest właściwie z tą miłością- na to pytanie każdy z nas sam sobie musi odpowiedzieć.

Czarna owca

6,9
7,4
Magda (Magdalena Popławska) i Arek (Arkadiusz Jakubik) tworzą zgrane małżeństwo z 25-letnim stażem, opiekujące się chorym dziadkiem (Włodzimierz Press). Mieszkają z synem Tomkiem (Kamil Szeptycki), który jest w długoletnim związku ze swoją dziewczyną, Asią (Agata Różycka). Pozornie wszystko jest w porządku – typowa rodzina. A jednak… Magda, nauczycielka w katolickim liceum, ukrywa przed wszystkimi fakt, że woli kobiety, Arek od dłuższego czasu nie może znaleźć pracy, a Tomek – popularny youtuber, kieruje się głównie swoim interesem. Ambaras zaczyna się, kiedy zmęczona życiem w ukryciu Magda postanawia iść za głosem serca, uruchamiając lawinę kolejnych zdarzeń. Asia zrywa z Tomkiem, dziadek znika, a Arek ma problem z posklejaniem rzeczywistości na nowo. Gdy w końcu tłumione od lat kryzysy, konflikty i pragnienia eksplodują, każdy zaczyna żyć na własny rachunek. A przynajmniej tak mu się wydaje… Czy każdy z bohaterów odnajdzie swój własny sposób na szczęście?
Darren, J.D. i Wayne przyjaźnią się już od czasów szkolnych. Zagrożeniem dla łączącej ich więzi jest kobieta, w której zakochuje się Darren. Nie jest ona taka, jaką wymarzyli sobie jego przyjaciele. Wyrachowana Judith zabrania swojemu wielbicielowi spotkań z przyjaciółmi i każe mu zrezygnować z dotychczasowych zajęć. O dziwo, chłopak zgadza się na to. Kiedy J.D. i Wayne dowiadują się że Darren i Judith mają się pobrać, robią wszystko by do tego nie dopuścić.


20:30:40 to wzruszająca historia trzech niezależnych kobiet, poszukujących sensu życia i prawdziwej miłości. Film wyreżyserowała Sylvia Chang, która także jest współautorką scenariusza i odtwórczynią jednej z ról w filmie stanowiącym szczere i zarazem świeże spojrzenie na współczesne kobiety. Xiao Jie (Angelica Lee, Oko) zajęta swoją karierą w muzyce pop, odkrywa nagle, że wiele ją łączy z jej śpiewającą partnerką (Kate Yeung). Xiang Xiang (Rene Liu, Podwójna wizja) jest stewardessą, która miała w swoim życiu wielu mężczyzn, ale żadnego "na stałe". Lili (Sylvia Chang) próbuje pozbierać się po trudnym rozwodzie.
Film składa się z ośmiu opowiadań, wprowadzonych prologiem. Anglia w średniowieczu. Wraz z innymi pielgrzymami Chaucer (Pier Paolo Pasolini) jest w drodze do Canterbury. W gospodzie, mężczyźni i kobiety, na zaproszenie pisarza, opowiadają zuchwałe historie o cudzołóstwie, zatargach rodzinnych, pożądliwych pragnieniach i kłótniach między przebiegłymi księżmi a naiwnymi zakonnicami. Chaucer robi notatki i puszcza wodze fantazji.
Carrie Fisher ze swadą i humorem opowiada na scenie o swoim barwnym, choć niełatwym życiu. Nie omija tematów związanych z burzliwym związkiem jej rodziców, dorastaniem w Hollywood czy własną karierą aktorską. Wspomina nieudane małżeństwo z Paulem Simonem i porusza kwestię swojego uzależnienia od narkotyków i alkoholu. Nie brakuje jej przy tym dystansu do siebie i lekkości języka. A trzeba przyznać, że Carrie ma o czym mówić. Jest aktorką, autorką scenariuszy i bestsellerowych książek – na podstawie jednej z nich powstał znany film Pocztówki znad krawędzi. Jej rodzicami byli piosenkarz Eddie Fisher, po którym, jak twierdzi, odziedziczyła psychozę maniakalno-depresyjną, i hollywoodzka gwiazda Debbie Reynolds. Fisher w wieku dziewiętnastu lat stała się ikoną popkultury, wcielając się w rolę księżniczki Lei w kultowej trylogii „Gwiezdne wojny”. Znakomity monodram Carrie Fisher, oparty na jej własnym scenariuszu i wyprodukowany przez stację HBO, został nagrany przed żywą publicznością. Produkcja bawi i wzrusza, a sama aktorka prezentuje się jako osoba obdarzona błyskotliwym poczuciem humoru, zmysłem autoironii, a także ciętym językiem. Za reżyserię filmu odpowiedzialni byli twórcy „Party Monster” oraz głośnych dokumentów „Głęboko w gardle” i „Becoming Chaz”, Fenton Bailey i Randy Barbato. Obraz został wyróżniony dwiema nominacjami do nagrody Emmy (najlepszy montaż, najlepsza produkcja w kategorii program variety/musical/komedia).

Iris

7,3
Iris Murdoch kochała zarówno mężczyzn jak i kobiety. Była bezpośrednia, szczera, otwarta, pełna pasji, pewna siebie indywidualistka głodna doświadczania jakie niesie życie. Kiedy młody Bayley spotyka ją w Oxfordzie w 1954, jest oszołomiony jej żywiołowością. Kiedy pytają go "Jesteś z Iris?" On odpowiada "Mam nadzieję". Mimo niezwykle bystrego umysłu, Bayley jest nieśmiały, nie wierzy we własne siły, nie ma doświadczeń seksualnych. I choć na pierwszy rzut oka to nie jest para idealna, życie pokaże, że tak właśnie było . . . [opis dystrybutora]
Podczas kolacji, znajome pary decydują się na grę "jeu": każdy musi umieścić telefon komórkowy na środku stołu, i każdą wiadomością SMS, rozmową, pocztą, wiadomością na Facebooku itp. ma dzielić się z innymi. To nie potrwa długo, zanim ta "gra" zamieni się w koszmar.
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Ten kultowy serial opowiada historię życia szóstki przyjaciół: Rossa (David Schwimmer), Moniki (Courteney Cox), Rachel (Jennifer Aniston), Phoebe (Lisa Kudrow), Joey'a (Matt LeBlanc) i Chandlera (Matthew Perry). W każdym odcinku przedstawione są inne sytuacje z życia szóstki przyjaciół. Serial składa się z dziesięciu serii i nadal ma liczne grono fanów. Wiele tekstów z Przyjaciół jest już kultowych serial ten, jest wzorem dla innych twórców.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…