Filmy rasizm, homofobia

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje rasizm, homofobia. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Chleb i sól

5,9
8,0
Młody pianista Tymek wraca na wakacje do rodzinnego miasteczka, podczas których zakochuję się w koledze z podwórka.
Na wybrzeżu południowej Anglii, w zacisznym domu mieszka Alice, samotna pisarka. Trwa II wojna światowa. Kobieta, nie bez oporów, przyjmuje pod dach uciekiniera z Londynu, chłopca o imieniu Frank. Z czasem ich relacje zacieśniają się, a Alice uchyla rąbka tajemnic tyczących jej niebanalnej przeszłości. Ujęta w ramy wspomnień pisarki emocjonalna opowieść, z Gemmą Arterton w głównej roli.
Żywiołem Dumonta jest obserwacja. W Życiu Jezusa przygląda się grupie nastolatków żyjących z dnia na dzień na flandryjskiej prowincji, w rodzinnym mieście reżysera – Bailleul. Pozujący na motocyklowy gang chłopcy jeżdżą po okolicy, naprawiają stary samochód, grają w orkiestrze dętej. Ich uporządkowana, choć tkwiąca w wiecznym zawieszeniu egzystencja, nie przynosi żadnych wyzwań. Najwrażliwszy z bandy, epileptyk Freddy, przeżywa młodzieńczą miłość. Kiedy jego dziewczyna Marie, zaintrygowana zabiegającym o jej względy arabskim emigrantem Kaderem, porzuci Freddy’ego, chłopak znajdzie okazję, żeby się zemścić. Rutyna i dosłowność miłosnych zbliżeń zostanie skontrastowana z przemocą, która popycha Freddy’ego w koleiny męskości. Oto prawdziwa inicjacja w ludzkim świecie.


W 1981 r. RPA rozpoczęła operację militarną na granicy z Angolą, aby bronić się przed rozprzestrzenianiem komunizmu oraz zachować panującą politykę apartheidu. Wszyscy biali chłopcy po ukończeniu szesnastego roku życia zostali wysłani na dwuletnią służbę wojskową, która miała nauczyć ich nienawiści do komunizmu, gejów i Afrykanów. Wśród nich znalazł się Nicholas, który w trakcie służby zaczyna odkrywać swoją tożsamość seksualną, tak sprzeczną z obowiązującymi normami. Nieśpieszny i subtelny w pewnych momentach film Olivera Hermanusa pokazuje nam dramat konfliktu zbrojnego, represje na gejach w czasach apartheidu, ale i próbę zachowania własnego ja nawet w najgorszych warunkach.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…