Filmy miłość, film czarno-biały, warszawa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje miłość, film czarno-biały, warszawa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Historia o tym jak niespodziewane wzbogacenie się może odmienić życie. Rodzina Grzybków otrzymuje ogromny spadek z Ameryki i od razu zaczynają korzystać z życia. Wyjeżdżają całą rodziną do Warszawy, aby zakosztować światowego życia. Nie zważają przy tym na uczucia własnej córki, która zostawia w miasteczku ukochanego Janka - ubogiego urzędnika.
Historia rozgrywa się pod koniec lat pięćdziesiątych, w Warszawie. Piotr Terlecki jest młodym architektem, spotyka się ze swoją dziewczyną, Agnieszką Walicką, studentką uniwersytetu. Młodzi są w sobie zakochani, ale nie mogą „skonsumować” swojej miłości, czego oboje bardzo pragną. Powód jest prozaiczny, nie mają odpowiednich warunków mieszkaniowych…

Pingwin

7,3
Andrzej, zwany „Pingwinem”, jest studentem politechniki. Mały, niepozorny wyróżnia się nieśmiałością. I w dodatku zakochany jest bez wzajemności w koleżance – Basi. Przychodzi jednak moment, gdy on właśnie okaże jej pomoc, płacąc za to utratą przyjaciół.


Melodramat opowiadający o dzieciach mieszkających w sierocińcu prowadzonym przez miejscowego lekarza, Jana Mankiewicza. Pewnego dnia Jan jest świadkiem wypadku samochodowego. Ofiarą jest znana aktorka Lena Merwińska, która doznała kontuzji nogi i na kilka dni zatrzymała się w Zasielsku. Między Leną a doktorem rodzi się uczucie. Lena przekazuje pracę naukową Jana profesorowi Tomczyńskiemu, który toruje mu drogę do wielkiej kariery. Jan przenosi się do Warszawy, gdzie ma zostać kierownikiem kliniki dziecięcej.
Ostatni dzień wojny. Poranek pierwszego dnia pokoju. Pokazać tej szczególnej nocy losy młodego człowieka uwikłanego w okupacyjną przeszłość, zmęczonego bohaterstwem, przeczuwającego inne, lepsze życie. Cóż to za piękny temat do filmu. Tej szczególnej nocy spotyka się przeszłość z przyszłością - i zasiada do jednego stołu. Przy akompaniamencie tang i fokstrotów bohater filmu, Maciek Chełmicki, szuka odpowiedzi, jak żyć dalej - jak zrzucić dławiący bagaż przeszłości, rozwiązuje odwieczny dylemat żołnierza. Słuchać czy myśleć. A jednak Maciek zabije...
Powikłane losy dwóch kobiet, które muszą walczyć przeciwnościami rzucanymi im przez los. Teresa i Linka występują razem w kabarecie, gdy ten upada, muszą szukać pracy w prowincjonalnym miasteczku. Tam nie zagrzewają długo miejsca, ponieważ teatrzyk nie wytrzymuje próby czasu, a Linka nie występuje z powodu ciąży. Zastanawia się nad jej przerwaniem, jednocześnie planując powrót do Warszawy, gdzie pozostał ojciec dziecka.
Szczęsny jest bezrobotny i biedny. Przypadkowo napotkanej dziewczynie opowiada swoją historię. W domu przez pracę zaczyna tracić wzrok, opuszcza dom rodzinny w poszukiwaniu lepszych warunków do życia. Udaje się do Włocławka, gdzie wcale nie jest lepiej. Za obronę księdza przed pobiciem dostaje pracę w tartaku. Jest świadkiem morderstwa, w obawie przed zemstą ucieka do Warszawy, gdzie nawiązuje romans. Następnie trafia do wojska.

Lunatycy

6,7
Pięciu młodych ludzi spotyka się po to, by szukać mocnych wrażeń i rozrabiać. Pewnego dnia ciężko biją dziennikarza Piotra Nowaka. W wyniku odniesionych ran traci on tymczasowo wzrok. Roman, jeden z bandy, w obawie przed aresztowaniem udaje obrońcę pobitego. Zwraca to uwagę Basi, młodej dziennikarki. Bohaterowie zakochują się w sobie, ale na ich drodze stanie przeszłość Romana.
„Gruba Kaśka” jest to nazwa jednej z warszawskich stacji pomp. Pracują tam sami „fachowcy”, więc ciągle zdarzają się awarię, które naprawiane są tygodniami. Dyrektor stacji wynajmuję Leopolda Górskiego, poetę, który ma za zadanie natchnąć pracowników do bardziej efektywnej pracy.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…