Filmy gród

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje gród. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kajko i Kokosz

6,5
6,0
Głównymi bohaterami serii są słowiańscy wojowie – Kajko i Kokosz. Przyjaciele na co dzień służą kasztelanowi Mirmiłowi, broniąc zamieszkałej przez nich osady przed wszelkimi niebezpieczeństwami. A tych nie brakuje. Największym zagrożeniem jest oddział rycerzy rozbójników – Zbójcerzy. Herszt Zbójcerzy, Krwawy Hegemon, marzy o zdobyciu Mirmiłowa, a odkąd Kajko i Kokosz przejęli jego jajo, z którego wykluł się smok Miluś, pragnie też osobistej zemsty na parze przyjaciół. Otwarte ataki, podstępy i fortele Hegemona – z tym mierzyć się będą Kajko i Kokosz.

Outlander

6,6
Człowiek z innej planety wspomagany przez wikingów musi zniszczyć kosmiczne monstrum.
Dzielny wojownik Finist broni mieszkańców małego grodu przed sługami okrutnego czarownika. Chcąc się go pozbyć, mag przemienia młodzieńca w straszliwego potwora, którego odczarować może jedynie zakochana w nim dziewczyna.


W Trzcinicy na południowo - wschodnich rubieżach wczesnopiastowskiego państwa polskiego toczy się walka o obronę grodu. Książę Trzcinicy ukrywa bezcenny srebrny skarb. Wnet ginie. Grodzisko ogarnia pożoga. Tak około 1030 r. kończy się ostatni rozdział dziejów Trzcinicy potężnego grodu dorównującego powierzchnią Gnieznu, stolicy ówczesnego państwa polskiego. Przez niemal 1000 lat niezasiedlone wzgórze nad rzeką Ropą kryło tajemnice dawnej świetności. Badania archeologiczne ostatnich lat przyniosły sensacyjne wyniki. Towarzysząc naukowcom odkrywamy dzieje, jak się okazuje, najstarszego na ziemiach polskich obiektu obronnego. Jego początki sięgają 2100 r. p. n. e. Dowiadujemy się jacy ludzie zbudowali tu pierwszą ufortyfikowaną osadę, czym się zajmowali, jak żyli. Poznajemy przybyszów zza Karpat, którzy przynieśli nową cywilizację ze świata anatolijsko - egejskiego. Dowiadujemy się kiedy upadł rozbudowany przez nich gród i kiedy na wzgórze dotarli Słowianie. Dzięki wirtualnym rekonstrukcjom możemy zobaczyć, jak wyglądało zbudowane przez nich grodzisko. Poznajemy też odnaleziony, a ukryty przez księcia Trzcinicy w czasie pożogi grodu, srebrny skarb.
Dokument pokazuje Ostrów Lednicki w okresie jego największego rozkwitu, gdy był rezydencją Mieszka I, a później Bolesława Chrobrego. Film prezentuje wyniki wieloletnich badań archeologów i naukowców. Postawili oni wiele kontrowersyjnych pytań oraz hipotez dotyczących roli i miejsca poszczególnych grodów w państwie Mieszka. Wyspa władców przytacza szereg pytań, dotyczących m.in. osoby fundatora pałacu, miejsca chrztu Mieszka I, czy pobytu cesarza Ottona III w Ostrowie Lednickim. Autorzy filmu starają się na nie odpowiedzieć, bazując na badaniach naukowych, m.in. archeologii podwodnej i wykopaliskach. Film pokazuje nie tylko odkryte zabytki, lecz także wirtualne rekonstrukcje obiektów. Film opowiada o czasach, w których pierwsi polscy władcy budowali silne państwo. Inscenizacje i animacje komputerowe przenoszą nas z lednickiej wyspy do okolicznych osad. Poznajemy życie Mieszka I, Dobrawy, Wojciecha Sławnikowica (przyszłego Św. Wojciecha), Bolesława Chrobrego i Cesarza Ottona III, ale także ówczesnych mieszczan oraz rolników, rzemieślników i handlarzy.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…