Filmy husaria

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje husaria. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Serial Ogniem i mieczem opowiada o czasach zmagań polskich wojsk z powstaniem na Ukrainie oraz siłami Kozaków i Tatarów pod wodzą krwawego Tuhaj Beja. Jest to także opowieść o pięknej miłości i wiernej przyjaźni, doprawiona odrobiną nostalgii i zacnego humoru.
Krótkometrażówka Tomka Bagińskiego ukazuje burzliwą historię państwa polskiego.

Rok 1612

5,8
Rok 1612 był wyjątkowy w historii polskich stosunków z Rosją. Czasy anarchii i wewnętrznych walk o tron cara Rosji pchnęły sąsiedzkie kraje do starań o objęcie władzy na Kremlu. Udało się to Polakom. Najbardziej bezwzględny z polskich hetmanów (Michał Żebrowski) z oddziałami husarii dotarł do Moskwy. Wymordował prawowitych następców tronu i pojmał księżniczkę Ksenię Godunow (Violetta Davydovskaya). Ślub z nią miał zapewnić mu tytuł cara i władzę nad rozległymi terenami Rosji. Oprawca zakochał się jednak w swojej ofierze. Hetman stanął przed trudnym wyborem: uszanować jej wolność, czy nadal z krwią na rękach dążyć do władzy. Polska dwuletnia okupacja Kremla skończyła się w 1612 roku. Władzę w Rosji objęła na nadchodzące 300 lat dynastia Romanowów. Triumf prawowitych pretendentów do carskiego tronu oznaczał koniec planów Polaków, którzy chcieli przejąć władanie Rosją.


Stepy Ukrainy i ziemie koronne Rzeczypospolitej w połowie burzliwego XVII stulecia. Jan Skrzetuski, młody poseł księcia Wiśniowieckiego, w drodze powrotnej z Krymu ratuje życie samemu Chmielnickiemu. Wkrótce potem pomaga wydostać się z opresji kniahini Kurcewiczowej i jej pięknej bratanicy. Z wzajemnością zakochuje się w Helenie, przyrzeczonej atamanowi kozackiemu Bohunowi.
Fabularyzowany dokument o wiedeńskiej Victorii przedstawia wydarzenia poprzedzające bitwę, m.in. obrady sejmu, przybycie do Wilanowa nuncjusza papieskiego oraz audiencję poselstwa tureckiego u królowej Marii Kazimiery. Wojska sprzymierzone oraz wojska koronne pod dowództwem króla Jana III Sobieskiego koncentrują swe siły pod Krakowem. Obraz przebiegu bitwy z turecką armią Kara Mustafy, zwycięstwo o którym przybyły na Wawel posłaniec informuje królową...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…