Filmy religia, prorok

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje religia, prorok. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Jest to niezwykła opowieść o dwóch chłopcach: jednym urodzonym w królewskim rodzie, drugim - sierocie, o nieznanym pochodzeniu. Obaj dorastali, będąc najbliższymi przyjaciółmi. Łączyło ich wspomnienie beztroskich lat młodości oraz życzliwej rywalizacji. Poróżnili się, kiedy jeden z nich, jako władca, stanął na czele najpotężniejszego imperium na ziemi, a drugi został wybrany przywódcą narodu. Ostateczna konfrontacja na zawsze odmieniła ich życie… i świat.
Skandaliczny film Martina Scorsese na podstawie powieści greckiego pisarza Nikosa Kazantzakisa. Przedstawia zdecydowanie ludzką naturę Jezusa Chrystusa. Jako Syn Boży ma do wypełnienia na ziemi misję. Musi jednak stawić czoła największej z dotychczasowych pokus - kobiecie. Wybiera ziemskie życie u boku Marii Magdaleny.

Ben Hur

8,0
Żydowski książę zostaje zdradzony i zesłany do niewoli przez rzymskiego przyjaciela w Jerozolimie. Kiedy odzyskuje wolność, wraca, by się zemścić.


Trzeci telewizyjny serial Star Trek. Tłem wydarzeń jest koniec okupacji planety Bajor przez Kardasjan w 2369 roku. Stacja kosmiczna Gwiezdnej Floty o oznaczeniu Deep Space 9, pozostawiona jest przez Kardasjan na orbicie planety. Wkrótce staje się najważniejszym posterunkiem w tej części galaktyki, a to dlatego, że nieopodal znajduje się jedyny stabilny korytarz nadprzestrzenny prowadzący do Kwadrantu Gamma, na drugą stronę galaktyki.
Fabuła jak zawsze porusza tematykę relacji uczuciowych, które dla Allena są niewyczerpanym źródłem inspiracji. Boris (Larry David), mężczyzna w sile wieku, radykalnie zmienia styl życia pod wpływem uczucia do zaledwie 20-letniej Melodie (Evan Rachel Wood), co nie pozostaje bez wpływu na jego najbliższe otoczenie i staje się powodem wielu zabawnych perypetii.
Historia rozgrywa się we Francji, pod koniec drugiej wojny światowej. Na prowincji znajduje się szkoła dla chłopców z zamożnych rodzin, prowadzona przez zakon jezuitów. Pomimo wojny panuje tutaj spokój, przerywany czasami alarmami lotniczymi. Dopiero przybycie do internatu nowych uczniów pochodzenia żydowskiego, burzy swoistą sielankę...
Film fantastyczno-przygodowy, ekranizacja bestsellerowej powieści Michaela Crichtona. Antonio Banderas (I) w roli średniowiecznego wędrowca, który przenika do świata wojowniczych Wikingów, prześladowanych przez tajemnicze istoty.

Apostoł

6,1
Thomas Richardson (Dan Stevens), otrzymuje list od uprowadzonej siostry. Aby ją uwolnić, Thomas musi dostarczyć okup porywaczom. Dociera na wyspę Erisden, zasiedloną przez sektę czcicieli bezimiennej bogini. Społeczności wyspy grozi klęska głodu: plony nie nadają się do jedzenia, a zwierzęta domowe nie chcą się rozmnażać. Taki stan rzeczy jest efektem niezadowolenia bogini.
Król Ludwik XIV nakazuje wszystkim protestantom przejście na katolicyzm.
Poprzez wspomnienia z dzieciństwa podczas okupacji niemieckiej Charles Matton przywołuje atmosferę tej epoki odczuwaną przez dziecko. Czerwiec 1940 rok. Wehrmacht zarekwirował dom, w którym mieszka Pierre (Jean-François Balmer), jego żona Magdeleine (Caroline Silhol), ich syn Charles (Léonard Matton). Wtedy zaczyna się dziwne współżycie: z jednej strony francuska rodzina z dwiema służącymi, Louise (Cécile Vassort) i Leą (Béatrice Avoine), i piękna żydowska nauczycielka, którą wszyscy nazywają Mademoiselle (Magali Leiris). Z drugiej strony niemieccy okupanci: fanatyczny Krantz (Burghart Klaußner) i uczciwy Karl (Thomas Huber). Głęboka przyjaźń wkrótce połączy Charlesa i Karla. Ale zagrożenia niepewnej przyszłości podważają ich związek. Lata mijają, a Karl musi wyjechać na front rosyjski. Pisze całą grozę wojny swojemu młodemu przyjacielowi. Charles potajemnie czyta zakazane listy, które palą jego niewinność i sprawiają, że dzień po dniu staje się bardziej dojrzały.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…