Filmy badanie, eksperyment

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje badanie, eksperyment. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Touch Me Not to oda do ludzkiego ciała i związanych z nim pragnień, ale przede wszystkim ― wezwanie do akceptacji odmienności. Adina Pintilie testuje w swoim filmie terapeutyczny potencjał dotyku, obnażenia ciała i emocji, a towarzyszy jej w tym trójka bohaterów. Wszyscy mierzą się przed kamerą z tym, co ich blokuje, ogranicza, przeraża. Obserwując relacje między nimi, Pintilie stawia pytania o to, jak rozumiemy „intymność”, „piękno”, „związki” czy „pożądanie”. W czasach, w których ciało może stać się polem ideologicznej bitwy, nagość okazuje się manifestacją wolności.
Pracujący na zlecenie rządu Stanów Zjednoczonych charyzmatyczny naukowiec Sebastian Caine (Kevin Bacon) wynajduje surowicę, która pozwala stać się niewidzialnym. Po serii udanych eksperymentów na zwierzętach rozentuzjazmowany Caine łamie rozkazy Pentagonu i wypróbowuje surowicę na samym sobie. Efekt przechodzi najśmielsze oczekiwania, ale eksperyment pociąga za sobą nieprzewidziane skutki uboczne - zyskując niewyobrażalną moc Caine - "człowiek widmo" - zatraca wszelkie skrupuły moralne.
W niedalekiej przyszłości, grupa zmodyfikowanych genetycznie ludzi , której przewodzi John Foster (Dolpf Lundgren), postanawia przeprowadzić niebezpieczny eksperyment. Chcą cofnąć się w czasie, aby zapobiec odkryciu meteorytów zawierających bakterie śmiertelnego wirusa...wirusa, który doprowadza ludzkość na krawędź zagłady.


Epidemia

6,6
Śmiertelny wirus zaraża i zabija mieszkańców największych miast Stanów Zjednoczonych. Podobna epidemia miała miejsce 20 lat wcześniej w afrykańskim buszu. Wszelkie źródła donoszą, iż udało się wówczas opanować i zniszczyć wirusa. Dr Marissa Blumenthal z Centrum Kontroli Chorób stara się odkryć prawdę i odpowiedzieć na pytanie - jak to się stało, że wirus ponownie się odrodził? Pytanie powinno być jednak postawione inaczej - kto pomógł w odrodzeniu wirusa? Czy prawda, której poszukuje młoda doktor, okaże się równie śmiertelna jak zabójczy wirus?
Wiecznie zajęty prawnik, Dave Douglas, zaniedbuje rodzinę, poświęcając się bez reszty pracy. Pochłania go m.in. sprawa dotycząca instytutu badawczego, w którym prowadzone są eksperymenty na zwierzętach. W trakcie wizyty w laboratorium zostaje zainfekowany tajną szczepionką zmieniającą cechy genetyczne, co skutkuje tym, że zamienia się w… psa pasterskiego.
Pielęgniarka Edyth L. Fellows zostaje przydzielona do zespołu naukowców, zajmujących się podróżami w czasie. Jej zadanie polega na opiece, nad przeniesionym w czasie neandertalskim dzieckiem. Gdy inni traktują je jak obiekt badań Edyth, nawiązuje z nim więź i robi wszystko by nie działa mu się krzywda.
Pod koniec stulecia Pierre Curie (Charles Berling) spędzał spokojne i pracowite dni w swoim laboratorium w Wyższej Szkole Fizyki i Chemii w Paryżu, w towarzystwie swojego kolegi Gustave'a Bémonta (Christian Charmetant). Dyrektor szkoły pan Schutz (Philippe Noiret), mający obsesję na punkcie zaszczytów, próbuje wszelkimi sposobami wyłudzać od niego informacje prasowe mające na celu zrobienie dobrego wrażenia na członkach Akademii Nauk, w celu uzyskania prestiżowych Palm Akademickich. Ostatnie odkrycie Schutza poprawiające wydajność laboratorium: polska studentka Marie Skłodowska (Isabelle Huppert), którą Pierre Curie jest zmuszony zaakceptować. Marie zrobi z tego nieśmiałego, powściągliwego człowieka - uczciwego badacza. Zanim jeszcze zorientuje się, co się z nim dzieje, Pierre widzi, jak jego laboratorium zamienia się w kuchnię, w której gotuje się słowiańskie potrawy, gdzie robi się dynamit dla polskich bojowników i gdzie maceruje wódka z ziołami o równie wybuchowych walorach. Po tych wybrykach z przeszłości, Pierre odkrywa w Marie wielkie zdolności naukowe. Aby spełnić wymagania Schutza, jak i podjąć najśmielsze wyzwania, jakie stawia przed nimi nauka ich czasów, Pierre i Marie zabiorą się do zadania: kolejno radioaktywność, rad, a po drodze bardzo wielka miłość.
Biolodzy z Uniwersytetu w Münsterze analizują życie świnek morskich, aby odkryć, jaką inteligencją dysponują te urocze gryzonie.
Kontrowersyjne eksperymenty naukowe pokazane w komiczny i zaskakujący sposób.
Czy w momencie śmierci kończy się nasze życie, czy może zaczyna? Co na to nauka? Dokumentalne dochodzenie w sprawie reinkarnacji.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…