Filmy mieszkanie, osiedle

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje mieszkanie, osiedle. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Serial opowiada o przeciętnej polskiej rodzinie mieszkającej w jednej z wrocławskich kamienic. Głowa rodziny, Ferdynand Kiepski całymi dniami siedzi ze swym synem Waldkiem przed telewizorem i popija piwo. Cały dom jest na głowie jego żony – Haliny – która jest pielęgniarką. Do tego dochodzi jeszcze babcia, która jest zapaloną fanką „Koziołka Matołka”.
Majka - młoda kobieta, studentka - wdała się w związek ze starszym od siebie mężczyzną. Gdy okazało się, że zaszła w ciążę nieodpowiedzialny ojciec dziecka ją opuszcza. Jej matka Ewa, chcąc pomóc córce i uniknąć skandalu postanawia zaopiekować się dzieckiem i uznać je za własne. Po jakimś czasie w młodej matce odezwały się rodzicielskie uczucia. Chce odzyskać swoją córkę. Ewa nie ma zamiaru jej zwrócić, ponieważ bardzo przywiązała się do dziecka. Majka obwinia matkę o kradzież, ona zaś uważa, że wybawiła ją z kłopotu. Nie mogąc odzyskać córki, Majka postanawia ją wykraść i wyjechać za granicę…

Dekalog I

7,7
Krzysztof jest naukowcem bardzo racjonalnie postrzegającym świat i ludzi. Potrafi wszystko udowodnić, wszystko wyliczyć. Jego syn Paweł dostał właśnie nowe łyżwy i chciałby jak najprędzej je wypróbować. Ojciec bardzo dokładnie wylicza, jak długo będzie musiał poczekać, aby poślizgać się na pobliskim jeziorku, żeby lód był odpowiednio gruby i mocny. Nadszedł upragniony dzień. Paweł idzie pojeździć na łyżwach… Czy precyzyjne wyliczenia ojca wystarczą, aby bezpiecznie się ślizgać? Czy można bezkrytycznie zaufać „mędrca szkiełku i oku”? Kiedy zaniepokojony długą nieobecnością syna Krzysztof idzie nad jeziorko, widzi skupionych wokół wielu mieszkańców osiedla, którzy rozmawiają o wypadku na lodowisku.


Karierowicz z Pułtuska marzy tylko o jednym – o władzy. Pewnego dnia dostaje nominację na „eksponowane stanowisko” w stolicy. Ma być gospodarzem domu w jednym z bloków na Ursynowie. Mieszkańców zniechęca do siebie już podczas przeprowadzki, która obfituje w niespodzianki i konflikty. Okazuje się, że operator dźwigu Zbigniew Kotek i lekarz Zygmunt Kołek otrzymali przydział na to samo mieszkanie. Jedynym wyjściem jest przedzielenie lokalu na pół. Ubecy mają założyć podsłuch u opozycjonisty prof. Dąb-Rozwadowskiego, ale pluskwa trafia do innego lokatora. Tajniacy podsłuchują nauczycielkę flirtującą z zapalonym myśliwym, docentem Furmanem. Ten opowiada jej o wyczynach na polowaniu. Nic dziwnego, że UB uznaje profesora za groźnego terrorystę. Najbardziej niezadowolonym z przydziału M jest weteran praskich podwórek, wielbiciel wódki i gołębi, Józef Balcerek. Robi wszystko, by pozostać wśród kumpli. Ale i jego opór zostaje złamany przez władzę. Gospodarz domu z finezją zatruwa życie lokatorom. Wydaje zarządzenia, orzeka w kwestiach spornych, nie waha się inwigilować życia sąsiadów. W końcu mieszkańcy tworzą tajną opozycję i zaczynają bojkotować rządy Anioła.

Dekalog V

7,7
DEKALOG V: "Nie zabijaj". Zagubiony młody człowiek, pozostawiony sam sobie w wielkim, obcym mieście, w wielkim obcym świecie. Okrutny obraz śmierci człowieka. Okrutny obraz karania śmiercią za śmierć.
Roman i Hanka to kochające się, dobrze sytuowane małżeństwo. Na przeszkodzie ich wspólnemu szczęściu staje choroba – impotencja męża. Roman wie, że nie ma prawa do zazdrości, a jednocześnie ze wzmożoną siłą odczuwa ją. Śledzi i szpieguje Hankę. Myśli, że odkrył romans Hanki, ale z jej strony w kontaktach z młodym studentem Politechniki nie ma żadnych uczuć.
DEKALOG VI: "Nie cudzołóż". Naiwna i niewinna miłość nastolatka do dojrzałej kobiety. To także lekcja dorastania i poznawania świata własnych uczuć. Dla pogrążonej w emocjonalnej pustce kobiety to moment na weryfikację własnego życia.
DEKALOG IV: "Czcij ojca swego i matkę swoją". Treść listu znalezionego po śmierci matki wyzwala uczucia na granicy kazirodztwa. Ojciec i córka w niejednoznacznym układzie uczuciowym. [opis dystrybutora]

Dekalog X

7,8
DEKALOG X: "Ani żadnej rzeczy, która jego jest". Dwaj bracia nie rozumieją pasji ojca. Po jego śmierci dziedziczą wartościową kolekcję znaczków i popadają w manię filatelistyczną. Dla zdobycia rzadkiego okazu są gotowi na wszystko.
DEKALOG VIII: "Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu". Podczas okupacji przyzwoita Polka odmawia pomocy małemu żydowskiemu dziecku. Po latach dochodzi do spotkania dwóch kobiet. Co mają sobie do powiedzenia?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…